Nejprodávanější
 
Žádné položky
 
Buďte v kontaktu
 

Blahodárné účinky

Ovčí vlna a její blahodárné zdravotní účinky


Suché teplo


Jedním z největších zdravotních účinků ovčí vlny je fakt, že tyto výrobky mohou pomoci léčit takzvaným suchým teplem. Tento termín v sobě zahrnuje dvě základní vlastnosti výrobků z ovčího rouna. Na jedné straně je to schopnost působit jako optimální tepelný izolant vůči vnějšímu prostředí a udržovat tak vhodnou teplotu organismu.

 

Na straně druhé má ovčí vlna hydroregulační schopnost, což znamená, že dobře absorbuje vlhkost produkovanou povrchem lidského těla a odvádí ji do okolního prostředí. Suché teplo tedy zabraňuje přehřátí, zpocení a následnému podchlazení organismu. Této vlastnosti ovčí vlny je možno využít při léčení horních cest dýchacích, při nachlazení, astmatu, revmatizmu, alergiích a také pomáhá zbavit se tzv. studených nohou. Jako skvělá pomůcka k vyřešení těchto zdravotních problémů slouží naše zdravotnické pomůcky


Působí proti alergii


Je prokázáno, že ovčí vlna je hypoalergenní. Dodnes nebyla prokázána žádná alergie z přikrývek z ovčí vlny. Právě naopak, vše nasvědčuje tomu, že vlněné přikrývky jsou pro alergiky velice vhodné. Dokonce jsou často označovány jako přírodní duté vlákno. Ovčí vlna totiž odpuzuje roztoče a jiné mikroorganismy způsobující mimo jiné i alergické reakce. Například Polštáře Merino jsou právě typem polštářů vyrobených z ovčí vlny. Ovčí vlna je také antistatická čímž odpuzuje také nežádoucí prach.

 
(c) 2009 inprodej.cz Všechna práva vyhrazena.
Obchodní podmínky | Kontakt | Zpětné odkazy