Nejprodávanější
 
Žádné položky
 
Buďte v kontaktu
 

Ovčí vlna v létě

 

Ovčí vlna v létě? Ano ...

Mnoho lidí má v sobě zakódováno, že deky či přikrývky z ovčí vlny jsou výhodné zejména v zimě a v létě, kdy je i v noci velké horko, je vymění za tenké přikrývky. Což je velká škoda, neboť ovčí vlna vám výborně poslouží i v letních parnech.

Ovčí vlna se totiž vyznačuje přirozenou termoregulací, a proto i v létě ji můžeme doporučit jakožto perfektní materiál pro přikrývání se a zdravý spánek.

Proč tomu tak je? Ovce se chovají v drsnějších klimatických podmínkách než jiná domácí zvířata, musí se tedy umět vyrovnat s vysokými teplotními rozdíly. V zimě musí vydržet vysoký mráz a v létě zase mnohdy nesnesitelné horko. Tato schopnost je dána právě jejich "kožíškem" – ovčí vlnou.

Ovčí vlna tedy nejenže velmi dobře hřeje, ale také výborně odvádí vlhkost a přebytečné teplo od těla. Tedy i v parném horku bude přikrývka z ovčí vlny vaším výborným společníkem. Odvede váš pot a přebytečné teplo z vašeho těla, absorbuje je a následně vypaří do okolí. Nemusíte tedy mít strach, že vám pod ovčí dekou bude horko či se budete probouzet zpoceni.

 

A jak vám pomůže ovčí vlna v zimě? Přečtěte si n vašem článku Výhody ovčí vlny v zimě

 
(c) 2009 inprodej.cz Všechna práva vyhrazena.
Obchodní podmínky | Kontakt | Zpětné odkazy