Nejprodávanější
 
Žádné položky
 
Buďte v kontaktu
 

Výhody ovčí vlny

Ovčí vlna je nedocenitelným materiálem pro děti, alergiky i sportovce a nadšence outdoorových aktivit. Proč tomu tak je? Má totiž unikátní vlastnosti, které byste velmi obtížně hledali u syntetických materiálů.

 

Ovčí vlna je vzdušná a má přirozenou schopnost termoregulace – ovčí vlas má přirozenou schopnost reagovat na okolní teplotu a také se stahovat či roztahovat. Proto je ovčí vlna dobře prodyšná a schopná v zimě hřát a naopak v létě udržovat příjemnou teplotu pro vaše tělo.

 

Ovčí vlna si poradí s vlhkostí – oblečení a lůžkoviny z ovčí vlny dobře absorbují vlhkost, dokonce mohou vstřebat vodu v objemu více než 30% své hmotnosti. Vlhkosti se ovčí vlna sama snadno zbaví jakmile se opět dostane do suchého prostředí. Je proto oblíbeným společníkem veslařů a kanoistů při trénincích na vodě v chladném počasí.

 

Ovčí vlna dokonale izoluje od okolního chladu - proto je velmi oblíbená například vesta pro myslivce při jejich dlouhých procházkách či vysedávání na posedu a pozorování zvěře. Ovčí vlna si také razí cestu i mezi motorkáře, kteří velmi dobře vědí, že ochrana ledvin před chladem je velmi důležitá.

 

Ovčí vlna chrání alergiky - bakterie, roztoči a další nepříjemné mikroorganismy mají v ovčí vlně těžký život. Její vlákna jsou obalena vlnotukem lanolínem, který ovce právě před různými škodlivými mikroorganismy chrání. Díky lanolínu je ovčí vlna také antistatická - tedy odpuzuje prach. To vše z ní dělá často doporučovaný materiál zejména pro lůžkoviny pro alergiky a děti.

 

Ovčí vlna pomáhá při bolestech - lanolín působí pozitivně nejen na pokožku ale i přes ni. Nemusíte se však bát, pozitivním efektem přírodního vlnotuku je úleva při revmatických bolestech. Suché teplo, které ovčí vlna vytváří také díky schopnosti odvádět vlhkost, je blahodárné pro krevní oběh. Revmatici, osoby trpící migrénami nebo ledvinovými či gynekologickými obtížemi často užívají výrobky z ovčí vlny jako podporu léčebné terapie.

 

Ovčí vlna přináší pohodový spánek - lanolín je schopen zklidňovat podrážděnou pokožku, má dokonce omezené protizánětlivé účinky. Celkově pak působí vlastnosti ovčí vlny i na vnitřní napětí ve svalech a kloubech. Proto máte po spánku s ovčí vlnou v přikrývce, polštáři nebo povlaku příjemný pocit uvolnění a odpočatosti.

 

Ovčí vlna je nenáročná na údržbu - vlákna vlny Merino mají na povrchu malé šupinky, které si poradí s běžnými nečistotami a usnadňují čištění. Celková pevnost, pružnost a odolnost ovčí vlny Vám ušetří hodně času a práce a zaručí, že výrobky dlouho vydrží. Ovčí vlna nezapachá, dobře se zbavuje vlhkosti a je odolná proti prodření. To z ní v kombinaci s pozitivními účinky na zdraví a spánek činí vyhledávaný materiál do postýlek a šatníků zejména malých dětí.

 
(c) 2009 inprodej.cz Všechna práva vyhrazena.
Obchodní podmínky | Kontakt | Zpětné odkazy